Til toppen

Uniforest vedklyver

Uniforest produserer vertikale vedkløyvere i størrelser fra 14 til 25tonn. Disse klyveren har 3-punkt feste til traktoren og drives enten ved pto drift fra traktoren, eller ved strøm. Det kan også leveres en variant med kombidrift, altså både pto og strøm. Vedklyverne har innebygd hydraulikkpumpe som gjør at man slipper hydraulikkslanger fra traktoren.

Type TITANIUM14182025
Kraft (kN/tonn)130/13160/16200/20250/25
Maks. splittehøyde (mm)1090109010901150
Sylinderslag (mm)1050105010501050
Maks diameter trommel (mm)400600700800 
Høyde (i transportposisjon) (mm)1720172017201720
Høyde (i arbeidsposisjon) (mm)2435265026502650
Vekt (kg)280411456516
Oljekvantitet (liter)20354045 
Anbefalt traktorkraft (kW/HP)///
El.motor (kW (V))4 (380)5,5 (380)5,5 (380)7,5 (380) 
DelingsbordStandardStandardStandardStandard
DelingskryssEkstraEkstraEkstraEkstra 
UtgiverEkstraStandardStandardStandard
AutospeedIkke muligIkke muligIkke muligStandard
Pris krysskniv (hardox) (kr.)2 000,-2 000,-2 000,-2 000,-
Pris (kr.)23 500,-25 300,-30 000,-34 200,-

 

Produktdetaljer